Warsztaty dla uczniów m. Żory (08.06.2018)

Ostatnie warsztaty organizowane we współpracy z miastem Żory odbyły się w dniu 8 czerwca. Słuchacze z II klasy technikum o profilu mechatronicznym mieli okazję do zaprojektowania dedykowanego układu cyfrowego w ramach warsztatów pt. "Jak widzi ludzkie oko? Rzecz o tym, jak zbudować układ wyświetlania obrazu na monitorze". Mogli też spróbować swoich sił w programowaniu sterownika PLC w ramach zajęć pt. "Mikrosław Sterownik do usług - czyli jak z pomocą drabiny umyć samochód, okiełznać taśmociąg i napić się coca-coli". Warsztaty prowadzili dr inż. Mirosław Chmiel, dr inż. Józef Kulisz, dr inż. Andrzej Malcher  oraz dr hab. inż. Robert Czerwiński. Informacje o Wydziale i możliwościach studiowania przedstawił Dyrektor Instytutu Elektroniki – Prof. dr hab. inż. Dariusz Kania.