Warsztaty 18.06.2018 dla SP nr. 9 w Gliwicach

W dniu 18.06.2018 r. w ramach warsztatów dla szkół na Politechnice gościliśmy wycieczkę szkolną klas V VI i VII SP nr 9 w Gliwicach.

Wprowadzenie, na którym młodzi kandydaci na studentów dowiedzieli się kilku szczegółów z historii Wydziału Automatyki Elektroniki i Informatyki poprowadził Dyrektor Instytutu Elektroniki Prof. dr hab. inż. Dariusz Kania. Po wprowadzeniu przyszli studenci wysłuchali wykładu pt: "Jak liczy komputer". Wykład poprowadził dr inż. Adam Milik.
Następnie młodzi słuchacze rozeszli się do laboratoriów celem dalszego poszerzania swojej wiedzy na temat elektroniki, gdzie przygotowano dla nich następujące kursy:

- "Bezprzewodowe sieci sensorowe" - zrealizowane w Zespole Mikroelektroniki i Nanotechnologii pod kierunkiem dr inż. Weroniki Izydorczyk,

- "Obrazowanie 3D w medycynie" -  zrealizowane w Zakładzie Elektroniki Biomedycznej pod kierunkiem dr inż. Jerzego Ihnatowicza,

- "Programowanie robotów na przykładzie klocków Lego serii MindStorm" -  zrealizowane w Zakładzie Elektroniki Biomedycznej pod kierunkiem dr inż. Tomasza Przybyły.