Zajęcia warsztatowe w Instytucie Elektroniki

W dniu 26 listopada 2018 roku po raz kolejny uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Antoniego Osuchowskiego z Cieszyna wzięli udział w zajęciach warsztatowych w Instytucie Elektroniki. Tym razem zajęcia te odbyły się w ramach cyklu pt. „Kalejdoskop Elektroniki”. Na wstępie, Dyrektor Instytutu Elektroniki - Prof. dr hab. inż. Dariusz Kania oraz dr inż. Krzysztof Bernacki przekazali naszym gościom informacje dotyczące studiów na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach warsztatowych z następujących tematów:

- „Elektronika samochodowa” – prowadzący dr inż. Jerzy Fiołka

- „Jak liczy komputer” – prowadzący dr hab. inż. Robert Czerwiński

- „Człowiek – źródło informacji” – prowadzący dr inż. Stanisław Pietraszek

Dodatkowo, część uczniów wzięła udział w zajęciach w laboratoriach naukowo-dydaktycznych w Instytucie Fizyki w Centrum Naukowo-Dydaktycznym pod kierunkiem dr hab. inż. prof. Pol. Śl. Andrzeja Rakowskiego. Na zakończenie zajęć uczniowie zwiedzili wystawę pt. „Autostrada Dźwięku” prezentowaną w Centrum Promocji Nauki.

Description (optional)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12