"Kalejdoskop Elektroniki" dla I LO z Mikołowa i V LO z Gliwic.

14 stycznia 2019 roku w kolejnej odsłonie Kalejdoskopu Elektroniki wzięli udział uczniowie z I LO im. Karola Miarki w Mikołowie oraz z V LO im. Andrzeja Struga w Gliwicach. Nasi goście na wstępie wysłuchali informacji na temat studiów na Wydziale AEiI przedstawionych przez Dyrektora Instytutu Elektroniki – Prof. dr hab. inż. Dariusza Kanię, a następnie wzięli udział w wykładzie dr inż. Jerzego Ihnatowicza pt. „Komputerowa synteza obrazów medycznych”. Po wykładzie uczniowie podzielili się na grupy tematyczne i uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych z następujących tematów:
- „Proste układy elektroniczne: mini przetwornica do zasilania diod LED” – prowadzenie dr inż. Mirosław Magnuski
- „Mikrosław Sterownik do usług – czyli jak za pomocą drabiny umyć samochód, okiełznać taśmociąg i napić się coca-coli” – prowadzenie dr inż. Mirosław Chmiel i dr inż. Andrzej Malcher
- „Człowiek – źródło informacji” – prowadzenie dr inż. Stanisław Pietraszek
Równolegle część uczniów wzięła udział w zajęciach w laboratoriach naukowych Instytutu Fizyki.