Szkolenie dla nauczycieli szkół średnich związane z obsługą sterowników programowalnych

W dniach 16-17 maja w Instytucie Elektroniki w Laboratorium Sterowników Programowalnych odbyło się szkolenie dla nauczycieli szkół średnich związane z obsługą sterowników programowalnych S7-1200 oraz oprogramowania narzędziowego do ich programowania Step 7 TIA Portal firmy Siemens. Szkolenie odbywało się w ramach kontynuacji konkursu organizowanego przez Instytut we współpracy z firmami Siemens oraz Kamami - Elektronika by żyło się łatwiej. Dotarli do nas nauczyciele z bliska - Chorzów, z bliskiego daleka - Kędzierzyn Koźle, Żory, Opole, ale także z daleka - Poznań, Lublin. Szkolenie prowadził, w bardzo miłej a równocześnie twórczej atmosferze przedstawiciel firmy Siemens Pan Aleksander Pawlas. Obejmowało ono podstawowe zagadnienia związane z "życiem i twórczością" sterowników PLC, a w szczególności ich programowaniem, a także tworzeniem wizualizacji dla paneli operatorskich. Fachowo wykładany materiał wzbudzał wiele bardzo ciekawych pytań, a co za tym idzie pozwalał Panu Aleksandrowi na głębsze wchodzenie w zagadnienia tak, żeby pomoc w pracy nauczycielom. Na zakończenie kursu nauczyciele dostali Certyfikaty uczestnictwa wystawione przez firmę Siemens, a potwierdzone także przez przedstawiciela naszego Instytutu. Wydaje się, że wszyscy opuszczali mury sali 615 bardzo zadowoleni.

Description (optional)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14