Dni Otwarte 2018

W dniu 19 i 20 kwietnia 2018r odbyły się na Politechnice Ślaskiej Dni Otwarte. W spotkaniach z kandydatami na studentów w Zakładzie Układów Cyfrowych i Mikroprocesorowych wzięli udział wieloletni pracownicy: dr inż. Tomasz Garbolino oraz mgr inż. Dariusz Polok. Na zajęciach przybliżono kandydatom warunki oraz kierunki kształcenia studentów na podstawie zasobów dwóch laboratoriów: Laboratorium Mikroprocesorów i Laboratorium Projektowania Układów Scalonych.

Celem Dni Otwartych jest przybliżenie uczestnikom zagadnień naukowo-badawczych, które są realizowane w ramach Instytutu Elektroniki oraz przedstawienie bazy laboratoryjnej wykorzystywanej w procesie dydaktycznym, oraz badaniach. Jest to również okazją do przedstawienia silnego powiązania współczesnych urządzeń z układami elektronicznymi. Spotkania takie pozwalają maturzystom dokonać wyboru dalszego kształcenia i zapoznać się z przyszłą uczelnią. Wybór kierunek studiów ma zarówno umożliwiać harmonijne rozwijanie zainteresowań a w przyszłości zapewnić na uzyskanie dobrego zawodu.