Cykl warsztatów w ramach Festiwalu Nauki i Techniki w Żorach

W ramach Festiwalu Nauki i Techniki w Żorach zorganizowaliśmy 11.05.2018r. kolejną odsłonę warsztatów na Politechnice Sląskiej. Na wydziale AEiI w Zakładzie Układów Cyfrowych i Mikroprocesorowych gościliśmy klasę VII Szkoły Podstawowej.

Słowo wstępne tradycyjnie wygłosił Dyrektor Instytutu Elektroniki – Prof. dr hab. inż. Dariusz Kania. Po wprowadzeniu uczniowie wzięli udział w zajęciach praktycznych pt. „Jak liczy komputer?!”przygotowanych przez dr inż. Józefa Kulisza i dr hab. inż. Roberta Czerwińskiego. Następnie młodzi adepci elektroniki brali udział w warsztatach pt. "Nie taki mikrokontroler straszny jak go malują" zorganizowanych przez dr inż. Bernarda Wyrwoła i dr inż. Tomasza Rudnickiego.