Warsztaty dla II LO im. G. Morcinka w Rudzie Śląskiej

W dniu 21.05.2018 r. w ramach Warsztatów Dla Szkół na Politechnice gościliśmy wycieczkę szkolną klas II Liceum Ogólnokształcącego im. G. Morcinka w Rudzie Śląskiej.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w ramach promocji Instytutu Elektroniki. Po wstępie dotyczącym studiów na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki przedstawionym przez Dyrektora Instytutu Elektroniki – Prof. dr hab. inż. Dariusza Kanię, uczniowie wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych poprzedzonych krótkimi wykładami z następujących tematów:

- "Mikrosław Sterownik do usług - czyli jak za pomocą drabiny umyć samochód, okiełznać taśmociąg i napić się coca-coli" - prowadzący dr inż. Mirosław Chmiel i dr inż. Andrzej Malcher,

- "Jak widzi ludzkie oko? Rzecz o tym, jak zbudować układ wyświetlania obrazu na monitorze" -  prowadzący dr hab inż. Robert Czerwiński,

- "Elektroniczny baner reklamowy" -prowadzący dr inż. Tomasz Rudnicki i dr inż. Bernard Wyrwoł.