Warsztaty dla uczniów z Technikum z Górnośląskiego Centrum Edukacji w Gliwicach

28 maja 2018 roku w warsztatach Instytutu Elektroniki uczestniczyli uczniowie technikum o specjalności mechatronika z Górnośląskiego Centrum Edukacji w Gliwicach mieszczącego się przy ul. Okrzei. Dołączyło do nich kilku uczniów – uczestników konkursu „Elektronika – by żyło się łatwiej”. Na wstępie tradycyjnie wysłuchali informacji na temat studiów na Wydziale AEiI przedstawionych przez Dyrektora Instytutu Elektroniki – Prof. dr hab. inż. Dariusza Kanię. Następnie goście wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych prowadzonych przez pracowników Instytutu. Tematyka zajęć była następująca:

- „Układy logiki programowalnej” – prowadzący dr hab. inż. Robert Czerwiński

- „Podstawy konfiguracji i programowania sterowników S7-1200; systemy HMI” – prowadzący dr inż. Andrzej Malcher i dr inż. Mirosław Chmiel

- „Elektroniczny baner reklamowy” – prowadzący dr inż. Tomasz Rudnicki i dr inż. Bernard Wyrwoł